KONFERENCJA DLA KOBIET 2017

Po raz kolejny Chrześcijańska Fundacja Życie i Misja z Ustronia zorganizowała Konferencję Kobiet, która odbyła się 11 marca 2017 roku w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Był to niezwykły czas pełen radości oraz wzruszeń, w którym mogliśmy doświadczać Bożej Obecności. Salę audytorium wypełniło ponad 1100 kobiet z całej Polski, jak również z zagranicy.

W tym roku na konferencji mieliśmy zaszczyt gościć 6 kobiet z Izraela, które dzieliły się z nami Słowem Bożym, historiami swojego życia oraz pieśniami ubogacając ten cudowny dla wszystkich czas.

TEMATYKA

Temat wiodący konferencji dotyczył mądrości, jej znaczenia oraz ogromnego wpływu jaki można przez mądre postępowanie, decyzje i słowa wywierać na ludzi. Mądrość dla nas, kobiet, to kluczowa kwestia w codzienności, w której trzeba się zmierzyć z wieloma zadaniami. Alina Wieja zachęcając kobiety do zdobywania mądrości, przytoczyła cytat z Pisma Świętego, w którym jest mowa, że mądrość kobiet buduje ich dom (Przyp. Sal. 14:1a). Mądrość jako dar jest dostępna dla każdego, wystarczy poprosić o nią Boga, w którym jest jej źródło”. Te słowa otwierają drogę do prawdziwych zmian. „Kiedy stawiamy kroki wiary w Bożej Obecności, idziemy drogą mądrości” mówiła w swoim przesłaniu Sylwia Tomczyk. Dlatego tak ważne jest poznawanie Pana Boga. Estera Wieja oraz Bożena Ciechanowska wskazywały jak Boża mądrość, która objawia się w Jego miłości i dobroci, przygotowuje nas do nowych, nie zawsze łatwych decyzji i sytuacji pojawiających się w naszym życiu. Norma Sarvis z Izraela przybliżyła prawdziwe znaczenie odpocznienia w Panu Jezusie. Czerpanie mądrości w czasie odpoczynku z Panem Bogiem daje nam dostęp do Jego błogosławieństw i siłę na każdy dzień.

Boża mądrość jest punktem zwrotnym, w którym zostają odbudowane relacje, uleczone zranienia i zdobywana jest nowa jakość życia.

PODZIĘKOWANIA

Wspólnie z gronem organizatorów pragniemy podziękować wszystkim uczestniczkom, które spędziły z nami ten wyjątkowy czas. Gorąco dziękujemy każdej osobie, która była zaangażowana w to dzieło służąc pomocą, modlitwą bądź finansami. Nade wszytko pragniemy podziękować Panu Bogu za Jego łaskę, ochronę oraz zaopatrzenie w każdej sprawie, która podczas tej konferencji miała miejsce.

Ponadto dziękujemy firmom, które przekazały upominki dla Pań i wsparły to wydarzenie nagrodami konkursowymi.

Sponsorzy upominków
Ziaja Lusette
Sponsorzy nagród
Hotel Gołębiewski Pałac Wojanów Bosch Hotel Olympic Chocolissimo Wydawnictwo Szaron Kosmetyki Bandi Wydawnictwo Warto Bachledówka

świadectwa uczestniczek konferencji

To był bardzo inspirujący czas, każdy z wykładów miał niesamowicie zachęcające przesłanie. Dziękuję.

Joanna

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania Alinie Wieji oraz całemu gronu organizatorek KONFERENCJI DLA KOBIET 11.03.2017r. za szczególne obdarowanie Bożym Słowem, a także nagrodą w postaci voucheru do Pałacu Wojanów w Jeleniej Górze. Niech Wam Bóg obficie błogosławi i pomnoży całe dobro, którym tak pięknie dzielicie się z innymi. Wierna czytelniczka Inspiracji.

Regina

Chciałabym podziękować wszystkim organizatorom za ten piękny czas i profesjonalnie zorganizowaną konferencję. Wierzę, że będzie ona dla mnie początkiem odnowionej i bliskiej relacji z Jezusem. Chciałabym również zapytać jak nazywały się kobiety z Izraela, które dzieliły się swoim świadectwem. Chciałabym je "odnaleźć" na facebooku, by utrzymać nawiązany kontakt podczas konferencji. Jeszcze raz dziękuję i niech Bóg wam błogosławi.

Paulina

Kochana Sylwio, jeszcze raz dziękuję. Sprawdziło się. Jeżeli człowiek ma być w jakimś miejscu, to będzie. Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe!!! Jestem taka wdzięczna za to, co mogłam dzisiaj od Pana Boga otrzymać!!! Teraz tylko tym żyć! Nie pozwolić tego zagłuszyć kłopotami dnia codziennego! Z podziękowaniami.

Janka

Chciałam podzielić się z Państwem radosnym wydarzeniem z mojego życia. Od kilku lat przyjeżdżałam na konferencje dla kobiet w Wiśle, w ubiegłym roku uczestniczyliśmy z mężem też w konferencji "Rozpoznać czas Bożego nawiedzenia". Konferencje były jednym z tych miejsc, w których Bóg mnie inspirował i sprawiał, że umacniałam się w przekonaniu, że ma wobec mnie swoje plany, marzenia. I jedno z takich swoich marzeń wobec mnie niedawno spełnił - została wydana moja książka "Cztery pory miłości". Jest to powieść, która pokazuje, jak Bóg pomaga nam znaleźć rozwiązanie nawet najbardziej zagmatwanej życiowej historii, powieść, która przekonuje, że warto trwać w małżeństwie i walczyć o nie.

Beata

Zachęceniem było to, że zrozumiałam, że pierwszy plan jaki Bóg ma dla mnie to Jego miłość oraz, że miejscem prawdziwego odpoczynku jest Jezus. Mądrość to jest poznanie i zrozumienie natury Pana Boga.

Ania

W tym roku najbardziej poruszyły mnie świadectwa działania żywego Boga w życiu. Jako mama dwóch małych córek jestem oczarowana pozytywną energią i radością mamy Debory.

Tatiana

Szczególną inspiracją dla mnie było to widoczne serce, które jest pokorne i uniżone wśród osób, które mówiły podczas konferencji. Czuję się zachęcona do jeszcze bliższej, systematycznej relacji z Panem. Grupa uwielbienia cudownie wprowadziła nas w Bożą Obecność.

Aneta

Inspiracją było poszukiwanie Prawdy, Siły, Drogi, Motywacji i Siły Kobiet, które się wspierają. Kupiłam na konferencji książkę pt. Pokonać zniechęcenie. Zobaczyłam autorkę i podeszłam po autograf. Stało się coś szczególnego, Alina zatrzymała się, popatrzyła na mnie i zapytała, czy mam szczególną intencję dedykacji? Poprosiłam, aby napisała cokolwiek. Ujęło mnie to, w jaki sposób Jezus otoczył mnie miłością, zatrzymał się dla mnie, zwykłej osoby, aby w postaci Aliny napisać mi słowa otuchy i złożył autograf: Zaufaj mi. Dziękuję.

Katarzyna

Świadectwa zagranicznych gości, oraz pozostałych osób, radosne uwielbienie – prowadzone przez wspaniałą grupę uwielbienia były dla mnie zachęcające.

Marta

Wielkim zachęceniem było dla mnie świadectwo Bożeny Ciechanowskiej. Jej trudności i ciemna dolina przez jaką przeszła była realnym świadectwem jak Pan jej nie zostawił, jak troszczy się o nią i dzieci.

Zofia

Dla mnie osobiście szczególnym zachęceniem był wykład Estery Wieji oraz gości z Izraela i ich świadectwa. Często modlę się o Izrael i jeszcze więcej zachęciło mnie to do dalszej wytrwałości w modlitwach o ten kraj i lud.

Helena

Zachęceniem było dla mnie świadectwo Debory i jej mamy Chaya z Izraela. Jestem jeszcze bardziej zachęcona i upewniona w tym, by oprócz gospodarowania czasem moje dzieci muszą być karmione mądrością i przykładem tego, jak Bóg działa w mojej rodzinie. Chce być jeszcze lepszą i mądrzejsza mamą.

Estera

Autentyczne świadectwa osób, które doświadczyły Boga w swoim życiu zachęcają do ufności Bogu, że On daje zaopatrzenie i goi każdą ranę, kieruje naszymi wyborami. Nigdy nie jest za późno, aby zaufać Bogu i nie ma takiej sytuacji, której Bóg by nie uleczył.

Anna

Musze przestać wątpić, ufać mimo wszystko, że tak różne są te sfery mojego życia, jak spotkanie sam na sam z Bogiem, wspólnota i obecność innych ludzi i jak ważne jest prowadzenie, wsłuchiwanie się w Niego.

Kasia

Słowa, którymi podzieliła się Pani Bożena Ciechanowska – że bez względu na ból i doświadczenia, Bóg jest nieskończenie dobry, i że Jego zamysłem w takich chwilach nie jest tylko czegoś nauczyć.

Aleksandra

Wszystkie wykłady były dla mnie cenne i wartościowe. Bóg zachęcił mnie do gorliwszej modlitwy, bo przypomniał mi, że jestem kobietą wpływu! Poruszyły mnie świadectwa i cieszę się, że mogłam z Bożej łaski być na tej konferencji – chwała Panu Bogu!

Ewa

Po trzech wykładach do godz. 13.00 jestem zachęcona. Każdy wykład był dla mnie szczególny. Dziękuję Bogu, że mówi, że moje błędy są mniejsze niż On, że najważniejszym planem nr 1 jest zawsze relacja z Bogiem. Cieszę się ze świadectwa Estery Wieji. Na konferencję pojechałam z nastoletnimi córkami, dlatego cenne dla mnie są przeżycia z Bogiem tak młodej osoby.

Bezimiennie

Czas, który przybliża mnie do Boga. Czas, który powie mi jak nabyć mądrości Boga. Niby to jest w Piśmie Świętym przecież można się o to pomodlić, mądrość nabiera sie z doświadczeniem wszystko to stanowi argument przyzwyczajenia. Nie chce się przyzwyczajać do mądrości świata, chcę uczyć się Bożej mądrości. Chcę być obdarowana mądrością przez Boga. To On stanowi mój fundament i w Nim chcę wzrastać. Jest więcej w Nim i pragnę więcej! Jestem córką Króla, chcę codziennie utożsamiać się z tym Autorytetem.

Katarzyna

Wiele wartościowych treści ale szczególnie modlitwy i treści otwierające na kierowanie próśb i przyjmowanie mądrości i mocy Boga, by wrócić i wywierać wpływ wszędzie tam, gdzie Jezus mnie pośle.

Wioleta

Jeszcze na takiej konferencji nie byłam...było super Słowo, a Duch Święty potwierdzał – rewelacja!!!

Krystyna

Wystąpienie mamy i córki z Izraela. Te piękne kobiety przez cały czas trzymają się za ręce, były razem przed Panem. Moja mam nie chce iść za Panem, już wiele lat modlę się o to, żeby i ona stanęła ze mną i z Panem, trzymając się za ręce. Te dwie kobiety są ogromnym błogosławieństwem. Pani Bożenka jest niesamowitą kobietą według Bożego serca, ponieważ w Nim ma swoją siłę, która zainspirowała i mnie ponieważ najważniejszy mężczyzna mojego dzieciństwa zmaga się z rakiem. Pragnę, żeby więcej moich koleżanek mogło przyjechać do Wisły lub przeczytać książki p. Aliny. Chciałabym spróbować przetłumaczyć książki p. Aliny na język Czeski, ponieważ z powodu bariery językowej wiele cudownych kobiet jest poza zasięgiem tego mocnego źródła, jakim są owe książki oraz konferencja.

Gabriela, Republika Czeska

Ważne by zaufać Bogu. Modlić się z wiarą, a nie zniechęcić się i brać sprawy w swoje ręce. Bóg wie co jest dla nas najlepsze, my tego nie wiemy! Decyzje podejmować z Bogiem. Bóg chce do nas mówić w trzech sferach – osobiście, w zgromadzeniu oraz przez drugiego człowieka. Nie należy pomijać żadnej z tych sfer. Zatrzymaj się – odpocznij z Bogiem, w Bogu. Pomyśl, a łaska Pana będzie biec ze mną/za Tobą. Trust in God! Bóg zawsze jest ze mną!

Elżbieta

Wszystkie wykłady, ogólnie całokształt podobają mi się. Bardzo dziękuję wam wszystkim za przygotowanie wspaniałego wsparcia dla każdej z nas tu dzisiaj. Jest to dla mnie wielkim Bożym darem, to w jaki sposób przybliżacie Boga do naszych serc. Za każdym razem odczuwam wielkie wzmocnienie dla mojego życia i dla mojej rodziny, ponieważ przekazujecie to wszystko z wielką mądrością i miłością. Czuję się zaszczycona. Niechaj was Bóg błogosławi, ubogaci oraz chroni od złego. Życzę wam wszystkim dalszych wspaniałych pomysłów, aby pomagać i wzmacniać, bo to jest dobre. Wasze konferencje są wspaniałe, które ładują baterie i wypełniają braki w naszych sercach.

Bezimiennie

Zdjęcia z konferencji

Wykłady z konferencji

Fragmenty wykładów

Wykład 1 - Alina Wieja Alina Wieja
Obdarowana mądrością
Wykład 2 - Sylwia Tomczyk Sylwia Tomczyk
Mądry krok we właściwym kierunku
Wykład 3 - Estera Wieja Estera Wieja
Mądra w podejmowaniu decyzji
Wykład 4 - Norma Sarvis Norma Sarvis
Mądrość w wykorzystaniu czasu
Wykład 5 - Bożena Ciechanowska Bożena Ciechanowska
W głowie się nie mieści
Wykład 6 - Alina Wieja Alina Wieja
Mądrość w miejscu powołania i wpływu
Obdarowana madrością - wykłady

Wykłady możesz zakupić na stronie wydawnictwa Koinonia.
Przejdź do sklepu

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi działaniami w ramach Chrześcijańskiej Fundacji Życie i Misja (konferencje, spotkania, nowości wydawnicze, ŻYCIEIMISJA TV) otwórz i wypełnij fomularz.

Gotowe. Dziękujemy za zapisanie się do Newslettera. Będziemy na bieżąco informawać cię o wydarzeniach Chrześcińskiej Fundacji Życie i Misja.
OK

Coś poszło nie tak, spróbuj odświeżyć stronę i spróbować jeszcze raz.

Konferencje Kobiet

Fotoreportaże z poprzednich lat

Konferencja Kobiet - Pełna zaufania Konferencja Kobiet - Kobieta z wizją na życie Konferencja Kobiet - Poznaj siebie w nowy sposób Konferencja Kobiet - Odważna i pełna wdzięku Konferencja Kobiet - Pełna nadziei